Połączony ogród: automatyka domowa zaprasza na zewnątrz!

Połączony ogród, koncepcja, która się spełniła !

Połączony ogród: automatyka domowa jest zapraszana na zewnątrz !
  • Podziel się:

Sterowanie roletami lub zdalne uruchamianie pieca na drewno staje się coraz bardziej powszechne, podobnie jak programowanie zarządzania energią i oświetleniem: automatyka domowa staje się mniej abstrakcyjna i naprawdę wkracza do domu. .A gdyby nawet wyszła do ogrodu ? Połączony ogród to koncepcja, która staje się rzeczywistością. „Jesteśmy dopiero na początku” - mówi Jean Pouillart z witryny . Koncepcje obecnie dostępne na rynku i ogólnodostępne są nadal trochę drogie, ale są genialne! Jean-Michel Bertaux, menadżer Palin Espaces Verts, dodaje: „Jesteśmy na początku tego ruchu w większości regionów Francji. Połączony ogród to naprawdę stan umysłu. »Wśród swoich klientów obserwuje obecnie obecność co najmniej jednego z tych systemów: najczęściej ogrodzenia automatycznego, następnie oświetlenia ogrodu i kosiarki zautomatyzowanej. Istnieje również wiele innych zastosowań dla ogrodu 2.0 !

Zalety automatyki domowej w ogrodzie

Jego najważniejszym atutem jest ożywienie domu i ogrodu, niezależnie od tego, czy jest się obecnym czy nie. Automatyka domowa odgrywa oczywistą rolę w komforcie i bezpieczeństwie domu, jednocześnie ograniczając powtarzalne obowiązki. Idealny, aby lepiej cieszyć się jego wnętrzem, jak wyglądem zewnętrznym! A dzięki możliwości dostosowania przez cały czas może być dedykowany tylko do Twojego ogrodu, w zależności od tego, czy padał deszcz, czy też gleba jest sucha, w zależności od pożądanej wysokości trawy, częstotliwości podlewania desiree ... Krótko mówiąc, zysk na pracy przy utrzymaniu ogrodu.

Gwiazda automatyki domowej w ogrodzie: kosiarka zautomatyzowana

To już nie gadżet, to nawet pierwszy produkt, który przychodzi na myśl profesjonalistom mówiącym o automatyzacji domu w ogrodzie. Kosiarka zautomatyzowana jest z pewnością nadal droga w porównaniu do konwencjonalnej kosiarki (od 1300 € za robota Gardena, 3099 € za model Husqvarna Automower). Jednak teraz jest to niezawodny produkt, który działa bardzo dobrze. „Dobra inwestycja” - komentuje projektant krajobrazu Pierre-Alexandre Risser. Ponieważ pozwala mieć piękniejszy trawnik (który wygląda jak dywan!) I ograniczyć wzrost chwastów; Krótko mówiąc, ogród jest nadal doskonały, ponieważ może codziennie kosić incognito, a nowe modele są naprawdę ciche (58 dB). Potrafi też zająć się powtarzalnymi zadaniami dotyczącymi konturów idealnych łóżek ”. Myślenie z góry o instalacji robota zapewnia jego optymalne działanie: podłoże wymaga ułożenia kabla peryferyjnego, aby wyznaczyć jego pole działania i poprowadzić go po trawniku do najbardziej oddalonych obszarów. Pewne przeciwwskazania do jego stosowania: bardzo nachylony teren (niektóre roboty radzą sobie z nachyleniami do 45%) oraz przejazdy z terenu trawiastego niezależnego do innego z różnicami poziomów (przez odcinek na przykład smołowane lub żwirowe). „Ludzie dużo inwestują w swój ogród i rozwijają go tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby dobrze się w nim czuć” - wyjaśnia Estelle Tremelo, menedżer ds. Produktu Automower w Husqvarna. Marka oferuje między innymi połączone roboty koszące, które dzięki zestawowi komunikacyjnemu umieszczonemu na robocie, pozwalają użytkownikowi na zdalną interakcję z nim, kontrolując to, co w danej chwili robi. T, a także geolokalizację, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. „To zupełnie nowe rozwiązanie do codziennego koszenia, ponieważ kosiarka każdego dnia automatycznie wysuwa się, aby ciąć mikroukłady trawy: nienaganny rezultat i nie należy się spodziewać żadnego zbierania! Kawałki trawy również odżywiają trawnik. "Czy już jakieś sprzedaliśmy?" milion kopii w Europie; lekki, cichy i wydajny, nie pozostawia śladu na ziemi. Jest to produkt jutra, silny trend już w Niemczech, Szwajcarii i Szwecji, który pojawia się we Francji: kiedy już spróbujemy, nigdy nie wracamy do sposobów koszenia więcej tradycyjny ”.

Oświetlenie, podlewanie i zraszanie

Nawet jeśli są to znane obszary, to wciąż dopiero początek automatyki domowej do oświetlenia, automatycznego podlewania, a nawet zraszania - która nadal przeznaczona jest głównie dla profesjonalistów. W szczególności oświetlenie powinno w najbliższych latach doświadczyć spektakularnego wzrostu mocy: może dostosować się do światła dziennego i przejścia osoby z czujnikiem ruchu, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Stała energia i szyte na miarę powitanie w domu. Po stronie nawadniającej można zainstalować programator w postaci końcówki kranowej Bluetooth, a automatyka domowa w tym obszarze pozwala również na znacznie dokładniejsze nawadnianie w zależności od pogody, a także sterowanie nawadnianiem nie za pomocą bęben na wąż, ale ze smartfonem! Następnie, w zależności od wybranego urządzenia, wystarczy pobrać bezpłatną, intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację, która pozwoli Ci zadbać o podlewanie ogrodu z sofy. gdzie indziej możliwe w tym przypadku z sieciami naziemnymi lub podziemnymi.

Powiększ doniczkę

Wreszcie, w połowie drogi między obszarami domu i ogrodu, są teraz równe, do umieszczenia w salonie, połączone doniczki wyposażone w testery wilgotności, które wyślą Ci wiadomość na smartfonie, aby poinformować Cię, kiedy roślina musi pić: „to jest rodzaj produktu, który zaspokaja potrzeby”, podkreśla Jean Pouillart z Globe Planter. Jednakże wydaje się niemożliwe a priori zainstalowanie programatorów automatycznego nawadniania na tego typu obiektach podłączonych do systemu automatyki domowej, problemem jest wówczas dyskretne doprowadzenie wody. Dlatego ludzka ręka jest oczywiście zawsze niezbędna !

Kawałki wody: miejsce na automatykę domową !

Tutaj znowu automatyka domowa odgrywa dużą rolę w zarządzaniu tymi strefami relaksu (basen, sauna, ale także fontanna ...), tak aby pozostały chwilami relaksu. Przykryj, otwórz lub zamknij zadaszenie, zabezpiecz basen alarmem, zarządzaj ogrzewaniem i temperaturą wody, oświetleniem i higieną wody (poziom chloru, pH , filtracja), automatyczne czyszczenie basenu, awarie techniczne, priorytetowe wykorzystanie wody z kolektora deszczowego, zdalne programowanie: tyle innych stacji, które mogą być utrzymane przez sprzęt automatyki domowej jednym kliknięciem na ekranie.

Automatyka domowa do nagłośnienia ogrodowego

Póki co, żeby tańczyć w ogrodzie, uchyliliśmy szeroko drzwi w oknie i podkręciliśmy nagłośnienie w salonie. Dziś Bluetooth i WiFi zapewniają dźwięk w ogrodzie, jednocześnie np. Oświetlenie. Jeśli chodzi o wideo i nadzór audio zewnętrznych przestrzeni, są one szczególnie interesujące, jeśli masz dużą parcelę z kilkoma możliwymi wejściami..

Nawet pergola jest inteligentna !

Staje się również innowacyjnym rozwiązaniem dla zadaszenia tarasu: modele bioklimatyczne Biossun są wyposażone w regulowane listwy, które zapewniają ochronę przed słońcem i złymi warunkami pogodowymi w zależności od zmian pogody. „Zarządzanie pergolą i jej akcesoriami (ogrzewanie, oświetlenie, żaluzje z opuszczaniem w pionie ...) wymaga zarówno pilota, jak i smartfona, tabletu lub komputera - wyjaśnia Michel Content, kierownik sprzedaży Marka. Przyczynia się również do ograniczenia zużycia energii, dostosowując się do różnych warunków klimatycznych, w szczególności umożliwiając zarządzanie nasłonecznieniem i temperaturą na tarasie ”. Dodatkowo pergola wyposażona jest w stację pogodową składającą się z czujnika deszczu i wiatru, co pozwala na domknięcie listew w przypadku deszczu i otwarcie się w przypadku podmuchów wiatru..

Automatyka domowa dziś i w przyszłości

Zautomatyzowane ogrodzenia i bramy, kamery monitoringu ... Te systemy istnieją już od dłuższego czasu, ale te instalacje są coraz bardziej powszechne, a przede wszystkim ulepszane: do tej pory zlecaliśmy tylko ich otwieranie i zamykanie, a teraz podstawowe połączenie z iPadem umożliwia sterowanie różnymi obszarami domu i ogrodu oraz programowanie jednoczesnego otwierania i zamykania ... „Dzisiaj ludzie zrozumieli” - kontynuuje Jean-Michel Bertaux z Palin Espaces Verts, który „Bardzo przyjemnie jest mieszkać jak najczęściej na dworze, bez konieczności„ biwakowania ”. Dziś w ogrodzie możemy mieć to samo, co w domu, jeśli chodzi o modernizm: oświetlenie, klimat, wygodę ”. Ten specjalista zapowiada nawet kolejną nieuchronną nowość: „Myślę o odkurzaczu automatycznym, który już istnieje w naszych wnętrzach, ale z pewnością stanie się również odkurzaczem do patio lub wieży basenowej. Kierując się różnymi środkami (wizualnie z kamery, przewodem lub za pomocą toru GPS), będzie mógł wyczyścić wszystkie powierzchnie - smoły, plaże basenowe ... - co również zostanie zautomatyzowane ”.

Człowiek i technologia, ręka w rękę

Jeśli ewolucja automatyki domowej jest niezaprzeczalna i naprawdę bardzo praktyczna, mimo wszystko, zawsze będziemy potrzebować ludzkiego oka do sprawdzania prawidłowego działania sprzętu i zapewnienia jego utrzymania: zwierzę, które przecina drut, burza, która potknęła jakieś urządzenie, przewracająca się kosiarka ... wszystko może się zdarzyć, nawet gdy masz wszystkie programy. Automatyka domowa pomaga i oszczędza dużo czasu, ale nigdy nie pozwoli uniknąć obecności człowieka ! Dowiedz się więcej: -www. -www. -www. -www. -www. -www.

Historia kanibala Armina Meiwesa - Potwora z Rotenburga

Opis:
Dziś kolejny raz zapraszam Was do świata kanibalizmu, gdzie poznamy nietypową historię Armina Meiwesa i jego ofiary Bernda Brandesa.ŹRÓDŁA:KSIĄŻKI:1. "Cannibal: The True Story Behind the Maneater of Rotenburg", Lois Jones, 2005 wyd. BERKLEY, 2. "Dzieje Kanibalizmu" (tytuł oryginalny: "Eat Thy Neighbour. A History of Cannibalism"), Daniel Diehl u0026 Mark P. Donnely, 2008, wyd. Bauer-Weltbild Media,3."Cannibal Killers: The Impossible Monsters”, Moira Martingale, 2015 (pierwsze wydanie 1993), wyd. Quetzalcoatl Publishing,4. "Social Media Monsters: Killers Who Target Victims on the Internet", RJ Parker, JJ Slate, 2014, wyd. RJ Parker PublishingSTRONY WWW:1. news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4752797.stm 2. youtube.com/watch?v=CxHLAXuUw1Y - gdzie Autor odwiedza dom kanibala, ale i opowiada jego historię. Ja ten film widziałam już dawno, z racji iż na bieżąco śledzę polski urbex na YouTubie, ale jeśli nie widzieliście, to zapraszam Was serdecznie, ponieważ naprawdę warto!✔ Kontakt: [email protected]✔ Grupa na Facebooku: www./groups/2535313520082574/►Anchor: https://anchor.fm/dashboard/episodes►Spotify: https://open./show/58vL1mmKW4T77pKBiQqJiK►Apple: https://podcasts./pl/podcast/corpus-delicti/id1493348836

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here