Ogród warzywny na moim balkonie

Wiele gatunków nadaje się do małych przestrzeni

Ogród warzywny na moim balkonie
  • Podziel się:
Co za radość jeść świeże zioła lub rzodkiewki, które sam wyhodowałeś! Ale kiedy nie masz szczęścia do ogrodu, wystarczy mały balkon, a nawet parapet, aby stworzyć mały ogródek. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać, aby odnieść sukces w swoim mini ogrodzie.

Właściwa ekspozycja

Idealnie jest zorientować swój ogród warzywny na południe: całkowicie na południe, południowy wschód lub południowy zachód. Na północy będziesz miał trudności z uprawą warzyw.

Odpowiednia wielkość balkonów

Aby zasiać sałatki, aromatyczne zioła i rzodkiewki, które zachwycą dziecięcych ogrodników swoim szybkim wzrostem, minimalny rozmiar kosza powinien wynosić 50 cm długości x 30 cm szerokości x 30 cm wysokości. Idealny do parapetu w Twojej kuchni. Jeśli masz większą przestrzeń, nie wahaj się wybrać większych balkonów. Będziesz mógł zwiększyć swoje zbiory.

Małe rośliny wegetacyjne

Małe rozmiary, z niezbyt dużą ilością liści, zajmują mniej miejsca, ale będą też mniej wymagające pod względem objętości gleby. Nawet jeśli zbiory zostaną ograniczone, przyjemność z uprawy pozostanie nienaruszona. !

Gatunki przystosowane do małych przestrzeni

Jest ich dużo, ponieważ na balkonie ziemia i jej składniki odżywcze są całkowicie zarezerwowane dla plantacji. Ponadto w ograniczonej przestrzeni ziemia nagrzewa się szybciej. Idealny do sadzenia sadzonek przed godziną! Posadź więc rzeżuchę, rzodkiew, sałatki, tymianek, estragon, szczypiorek, miętę i pietruszkę, pomidorki koktajlowe, ogórki, pikle, paprykę, cukinię, dyni, trybulę i rukolę..

Pary, które się uzupełniają

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, aby posadzić kilka odmian, połącz przyjazne rośliny. Dodają koloru, odstraszając owady i szkodniki upraw. W ten sposób fasolka szparagowa chroni ziemniaka przed stonką, a nasturcja nieodparcie przyciąga mszyce, które zapominają o pomidorach. Rzodkiewki, marchewki i pory upiększają się nawzajem. Na przemian rzodkiewki i sałatki. Rzodkiewka kiełkuje jako pierwsza i zbiera się trzy tygodnie później. Sałatki mogą nadal rosnąć, aby można je było zbierać od sześciu do dziesięciu tygodni.

Uważaj na pomidory i mini drzewka owocowe

Uprawa pomidorów lub małych drzewek owocowych, takich jak rosnące truskawki, porzeczki i maliny, konieczne są duże pojemniki, a także bardzo słoneczna ekspozycja. I wybierz glebę wysokiej jakości.

Właściwe podlewanie

Podlewaj rano i wieczorem latem, aby uniknąć zbyt szybkiego parowania. Nie podlewaj, jeśli powierzchnia gleby jest nadal mokra. Możesz także zdecydować się na irygatory, które dostarczają tyle wody, ile potrzebuje ziemia. I nie zapomnij o spulchnianiu gleby, gdy tylko zacznie twardnieć, aby woda mogła dobrze spływać do korzeni. Pamiętaj o starym powiedzeniu: dobra motyka jest warta dwa podlewania. Wiedzieć więcej : www. www. www. Zdjęcia balkonów, które mogą Cię zainspirować lub marzyć ... Odkryj „Photos deco”

Balkon pełen ziół i warzyw -

Opis:
Zapraszam Was na wycieczkę po moich czerwcowych słonecznych balkonach!www.https://www./SlonecznyBalkon

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here