Drzewo na odpowiedzialne święta

Rosnące jodły pochłaniają CO2

Drzewko na odpowiedzialne święta
  • Podziel się:

Choinka sprawia, że ​​świąteczna atmosfera jest jeszcze bardziej magiczna. Ale czy powinniśmy wybrać drzewo naturalne czy sztuczne? Jakie drzewo jest najbardziej przyjazne dla środowiska ?

Choinka: specyficzne rolnictwo

Sprzedawane na święta naturalne choinki pochodzą z rozsądnej produkcji rolnej. Rozpoczyna się to w szkółkach, a gdy jodły mają 3 lub 4 lata, są ponownie sadzone w ziemi. W zależności od odmiany rosną kolejne pięć do dziesięciu, aby osiągnąć wielkość wystarczającą do wprowadzenia na rynek. Przez te lata producenci utrzymują rośliny i zapewniają ich harmonijny wzrost. Gałęzie są przycinane, aby drzewo było dobrze wyważone. Od połowy listopada dojrzałe drzewa są wybierane, a następnie ścinane lub przenoszone do pojemnika wraz z korzeniami, aby trafiły do ​​sklepów..

Choinka: roślina korzystna dla środowiska

W przeciwieństwie do sztucznej jodły, która do produkcji potrzebuje produktów ropopochodnych i generuje gazy cieplarniane, jodła naturalna szanuje przyrodę i ma pozytywny wpływ na jakość powietrza. Dzieje się tak, ponieważ wytwarza tlen i pochłania CO2 w miarę wzrostu. Ponadto młode uprawiane jodły są systematycznie wymieniane, aby uczestniczyć w redukcji efektu cieplarnianego, ale także stabilizować glebę dzięki swoim korzeniom. Całkowicie biodegradowalna, pocięta jodła może zostać przekształcona w zrębki lub kompost, a nawet przesadzona, jeśli została kupiona w pojemniku z korzeniami..

Choinka: mały transport

Transport choinki odgrywa kluczową rolę w jej oddziaływaniu na środowisko. Nadanie priorytetu lokalnej produkcji pozwala na większy szacunek dla przyrody.

Choinka: pięć głównych gatunków

Świerk: pachnie lasem, jest wytrzymały i dobrze zaopatrzony. Jest to tradycyjna choinka w pełnym tego słowa znaczeniu. Nordmann: długo trzyma, dobrze znosi ciepło, jest elastyczny, a jego igły są miękkie. Orzechy (lub jodła niebieska): odróżnia ją od innych drzew grubymi i bardzo ostrymi igłami, które jednak nie spadają na ziemię. Wydziela dobry zapach sosny. Omorika: to majestatyczna i elegancka jodła o zwężającym się kształcie. Nobilis: jest ciemnozielony z niebieskawymi odcieniami. Długo utrzymuje swoje igły i pachnie żywicą.

Mała rada

Aby opóźnić opadanie igieł ściętego drzewa, należy je regularnie nawadniać, spryskując wodą jego gałęzie lub podlewając kulkę korzeniową raz w tygodniu, jeśli jest w doniczce.

Chrześcijanin odpowiedzialny za piękno (1) | o. Piotr Oleś OP

Opis:
„Chrześcijanin odpowiedzialny za piękno” to tytuł wykładu o. Piotra Olesia OP, wygłoszonego 13 kwietnia 2019 r. w Łodzi. Spotkanie odbyło się w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w łódzkim klasztorze oo. dominikanów.Część 1.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here